Biz İlhamımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz. Mustafa Kemal ATATÜRK

CANEV

TÜRKİYE CAN ÇOCUKLAR EĞİTİM-KORUMA VE YAŞAM VAKFI

 

CANEV - Türkiye Can Çocuklar Eğitim-Koruma ve Yaşam Vakfı 28 Haziran 2004 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan ilanla kuruldu.

 

Vakfımızın başlıca temel amacı; zihinsel engelli bireylerin her yaş safhalarında özel eğitim vermek, bireysel becerilerini geliştirmek, mesleki faaliyetler gerçekleştirerek el becerilerini kazandırmak, istihdamlarını sağlamak, her türlü oluşumlarına katkı vermek ve güvence altına almak,  başlıca temel amaçlarıdır.

        

Vakfımızın kurulması ile birlikte, Adana İli, Sofulu Beldesi, Yüreğir İlçesinde 5500m2 alan içinde ve 2 kat , 1500 m²  kapalı alanda Zihinsel Engelli bireylere Özel Eğitim, Rehabilitasyon ve Yatılı İş Yurdu Merkezinin faaliyetleri devam etmiş,  2005 yılının Ekim ayında 2005-2006 dönemi gündüzlü özel eğitim ve rehabilitasyon kısmı faaliyete geçmiştir.  Özel eğitim ve rehabilitasyon bölümü 150 zihinsel engelli bireyle sınırlıdır. 

 

 CANEV, Türk Medeni Kanunu hükümlerine göre kurulan bir vakıftır. Vakıf gelirlerinin %80’i vakıf amaçları, %20’i ise fon payı olarak kullanılması zorunludur. Dolayısıyla, halkımız CANEVvakfına destek vermelidir.  Bir tüzel kuruluş statüsünde oluşan CANEV’e halkımız ve sivil toplum kuruluşları maddi ve manevi desteklerini verildiği taktirde CANEV’de zihinsel engelli çocuklara, amaçlarını tam olarak sunma fırsatı yakalayacak ve uygulayacaktır.

 

Türkiye Can Çocuklar Eğitim Koruma ve Yaşam Vakfı binamız zemin katında bekleme salonu, müdür odası, muhasebe odası ,toplantı odası, özel eğitim için bireysel eğitim sınıfları, gurup eğitim sınıfları, çok amaçlı salon, yemekhane, atölye odaları,(galoş-dokuma- el becerileri), fizyoterapi odası, psikolog odası, ilköğretim okuluna destek için hazırlanan sıralı sınıf ve tuvaletler bulunmaktadır. Birinci katta ise; Zihinsel Engelli Çocuklara hazırlanan yatılı kısımda; ıslak zeminli (tuvalet-banyo-lavabo) yatak odaları (1 ve 2 kişilik) , oturma-dinlenme solonu, çamaşırhane, 2 Misafir yatak odası, Dr. ve Hemşire odası, Müşaade Odası, Kız – Erkek duşları, ve tuvaletler bulunmaktadır.

Bahçemizde ise Halı spor sahası ve Yüzme Havuzu tesisi tamamlamaktadır.

 

Nesiller boyu devam etmesini dilediğimiz CANEV vakfına, arzu ettiğiniz taktirde, yapacağınız katkı nispetinde istediğiniz bir kişinin adını teşekkürler panomuza yazdırabilir, nesiller boyu yaşatabilirsiniz.

 

“KARANLIKLAR AYDINLANSIN” sloganını benimseyen biz kurucu üyeler, aynı düşünce içinde olmanız dileği ile ........

 

CANEV

TÜRKİYE CAN ÇOCUKLAR EĞİTİM-KORUMA VE YAŞAM VAKFI


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis