Biz İlhamımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz. Mustafa Kemal ATATÜRK

Biz Kimiz

Yıl  1997……. Canımız  çocuklarımız dedik…….

Yetersiz—Engelli—Özürlü = Yeterli olmayan çocuklar……..

Ç.Ü. Eğitim Fak.Dekanlığı , Tıp Fak. Çocuk Psikiyatrisi Bölümü  destekleri ile….
Aileler olarak ne yapmalıyız,ne yaparız diye yola çıktık……örgütlendik…
 
AYOD … Adana Yeterli Olmayan Çocuklara Hizmet Derneği’ni kurduk…..
 
Dernek merkezimizde çocuk ve aile eğitimi ile bilinçlendirme çalışmaları başlattık.
 
Gönüllü çalışanlarımızın eğitimlerini temin amacı ile eğitmenleri ve sertifika  kurslarına katılımlarını sağlayıp  ailelere eğitim hizmetini daha sonra dernekten evlere kadar taşıyarak götürdük. Sosyal etkinliklerle konumuza ilgiyi artırdık-yardımlar aldık.
 
Konu ve Amaçlarımıza sıcak bakışları ile bizlere mutluluk veren dönem başkanı    ile değerli üyelerinin yarattıkları  Adana Rotary Kulübü Yedipınar Engelli Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi ve Eğitim Parkının yapılmasında ve Koruma Derneği’nde kurucu olduk.

Bu çalışmalar boyunca hedefimiz olan Vakıflaşma çabalarımızı devam ettirdik,

Çünkü çocuklarımızın yarını vardı,..ne olacak - ne olacaklardı ?

      Bebek doğdu….engelli…

      Çocuk büyüdü ……….

      Ergen yetişti……….

      Yetişkin yaşlandı………. ya  bakımları dedik !.


Bu konuda duyarlı, taktir ettiğimiz maddi-manevi gönül verenler ,engelli ebeveynleri ve yakınları bir noktada çok net bir biçimde buluşuyoruz….O engellilerinde bizler gibi yaşam hakları olduğunu hiç unutmamakla , “Bir elinden sende tut” düşüncesi ile …… onların ellerinden tutma sorumluluğunu hissetmekle….
 
Bütün bu düşünce ve çalışmalarımızla çıktığımız yolda  2003 yılında aramıza katılan bir arkadaşımızın tahsis ile vakfettiği gayrimenkulle amacımıza hizmet edecek VAKFI kurduk.        
 
CANEV… Türkiye  Can  Çocuklar  Eğitim   Koruma  ve Yaşam Vakfı .
 
Amacımız, Yukarıda özetlendiği gibi engelli-yeterli olmayan insanlara  çocuk yaşlarından itibaren destek olmak ve sahip çıkmak,spesifik olarak da zihinsel engellilerin eğitim , tedavi , bakım , koruma ve sosyal hayata uyumları , rehabilitasyonları  gibi hizmetleri yürütmektir.  “Benden sonra bu çocuğun yarını ne olacak , ona kim bakacak “ diye düşünen insanların gerçek çözüm olarak sığınabilecekleri bir koruyucu yaratmak…….

Yeter ki birlikte olalım… Büyüyelim… daha büyük bir  “ Biz “  olalım.  Sorunlara çözüm İnsanlara yaşam sevinci ve umut verelim, bir yandan da ailemizin, sevdiklerimizin İsim ve anısını  ölümsüzleştirelim.
 

CANEV  Vakıf  Tesisimiz :

5500  m2 arsa-bahçemiz üzerinde 2750 m2 ye kurulmuş, 750 m2 zemin, 750 m2 1.kat  olmak üzere1500 m2 kapalı alanda  rehabilitasyon – iş, sanat eğitimi – fizyoterapi hizmetleri ile  banyolu özel  yatak odaları ve dinlenme – oyun salonları şeklinde inşa edilmiştir.

CANEV
Türkiye Can Çocuklar Eğitim Koruma ve Yaşam Vakfı                  
KURUCULAR KURULU


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis